logo MPWiK

CSR

Edukacja ekologiczna

CSR
CSR
CSR

Organizujemy warsztaty edukacyjne dla grup przedszkolnych. Odpowiadamy dzieciom na pytanie, skąd się bierze woda w kranie oraz co to są ścieki i jak sobie z nimi poradzić, a także czego nie wyrzucać do toalety?

 

  • Zajęcia prowadzimy w na salce edukacyjnej na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie. Podczas zajęć wykorzystujemy przygotowaną z myślą o dzieciach animację. Podczas zajęć dzieci mogą siadać na wygodnych pufach,a przy dobrej pogodzie malować kredami na chodniku wokół salki. Zachęcamy dzieci do aktywnego udziału w zajęciach poprzez zagadki, puzzle, prace plastyczne i przygotowane specjalnie dla nich instalacja z rur, lejków i butelek :-)
  • Grupy dzieci mogą także zwiedzać Muzeum Wodociągów na terenie siedziby Spółki przy ulicy Lipowej 76 A w Lesznie. Tu zobaczą m.in. fragment drewnianego wodociągu, strój kanalarza, przedmioty wyłowione z kanalizacji oraz ruchomą tarczę, która kiedyś służyła do mechanicznego oczyszczania ścieków.

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty wszystkie przedszkola z terenu miasta Leszna, gminy Lipno i gminy Święciechowa. 

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin zwiedzania

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Klauzula informacyjna

 

Dział Edukacji i Obsługi Zarządu

65 529 83 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

a p j