logo MPWiK

Aktualności

 

W ostatnich dniach temperatura poszła w dół, a to sprzyja incydentom na sieciach wodociągowych. Wczoraj w Lesznie awaria miała miejsce przy ul. Machnikowskiego, a dziś na osiedlu Wieniawa.

W dniu 4 grudnia br. problem pojawił się na sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wstrzymano dostawę wody dla mieszkańców rejonu ulic: Machnikowskiego, Morawskiego i Powstańców Wielkopolskich. Po wykonaniu wykopu okazało się, że awaria będzie trudna do usunięcia. Przeszkodą były korzenie drzewa. Niestety, aby naprawić przewód trzeba było wyciąć drzewo. Około godziny 17.00 w kranach mieszkańców popłynęła już woda. Natomiast zasypanie wykopu zakończono ostatecznie dziś około 9.30. W międzyczasie kilka minut po godzinie 7.00 rano zgłoszono kolejną awarię. Tym razem uszkodzenie miało miejsce na wodociągu o średnicy 150 mm. Efekt odczuli mieszkańcy osiedla Wieniawa i rejonu ulicy Marciniaka. Na szczęście nie na długo. Już chwilę po godz. 11.00 woda pojawiła się z powrotem.

Podobny problem dotknął wczoraj mieszkańców gminy Lipno. Z powodu awarii wstrzymano dostawy wody przy kilku ulicach w Wilkowicach oraz w Karolewku.

Wszystkie awarie zostały sprawnie usunięte.

Przypominamy, że najświeższe informacje o awariach można otrzymywać bezpłatnie sms'em. Szczegóły tutaj!

Zgłoszenia awarii 994 i 65-529-83-38

Za wszelkie utrudnienia powstałe z powodu awarii przepraszamy!

a p j .