logo MPWiK

Aktualności

 

Ostatnie dwie soboty były okazją do zobaczenia i poznania tajników pracy naszego Laboratorium. Tę niecodzienną możliwość przygotowano w ramach Dni Otwartych 2015.

W dniach 17 i 24 października 2015 r. drzwi Laboratorium stały otworem dla osób chętnych poznać zakres i metody prowadzonej tutaj pracy badawczej. Na zwiedzających czekali nasi specjaliści, którzy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich codziennej pracy. Wyjaśniali zastosowanie prezentowanego szkła laboratoryjnego i zasady działania specjalistycznego sprzętu. Wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia pracowni i pomieszczeń badawczych, wykonania mikroskopowej obserwacji osadu czynnego oraz pomiarów PH. "Prezentowaliśmy zwiedzającym informacje w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego wody do spożycia oraz informacje o jakości wody płynącej w naszych wodociągach. Chętnych zapoznaliśmy z pełną ofertą świadczonych przez nas usług badania wody, ścieków, osadu i gleby, a każdy otrzymał od nas kupon rabatowy na badania laboratoryjne z powyższego zakresu. Nie mogło też zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, których obdarowaliśmy drobnymi upominkami." mówi Marcin Rostowski, pracownik działu Laboratorium.

Mamy nadzieję, że otwarte drzwi do naszego Laboratorium, pozwoliły zaspokoić ciekawość mieszkańców, a nasz personel udzielił wyczerpujących wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane pytania.

 

 

a p j .