logo MPWiK

Aktualności

 

Z uwagi na coraz liczniejsze awarie spowodowane zatorami sieci kanalizacyjnej MPWiK apeluje do mieszkańców aglomeracji leszczyńskiej.

"MPWiK Sp. z o.o. zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu eksploatacyjnego, związanego z zapewnieniem drożności systemu kanalizacyjnego." apeluje Aneta Lewusz, Kierownik działu Sieci Wod-Kan. W ostatnim czasie dużym problemem są awarie pomp ściekowych. Spowodowane są nagromadzeniem odpadów, które do kanalizacji w ogóle nie powinny trafić. W dużej mierze są to wyrzucane do toalet chusteczki nawilżane, czy różnego rodzaju artykuły do higieny osobistej.

"Służby MPWiK na bieżąco i systematycznie czyszczą pompy, aby zapewnić stały i swobodny przepływ ścieków. Jednak ilość naszych interwencji jest coraz większa. Obawiamy się, że w najbardziej newralgicznych miejscach w Lesznie i na terenie aglomeracji leszczyńskiej na dłuższą metę takie zjawisko może doprowadzić  do zatoru na sieci, cofnięcia się ścieków, a w konsekwencji nawet do zalania mieszkań." wyjaśnia A. Lewusz. Taka sytuacja z pewnością byłaby szczególnie dotkliwa i uciążliwa dla mieszkańców. Dlatego apelujemy, aby nie wyrzucać do toalet odpadów takich, jak chusteczki nawilżane, pieluchy, podpaski, ręczniki papierowe, waciki i patyczki kosmetyczne.

 

a p j .