logo MPWiK

Aktualności

 

W ramach działań CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) włączyliśmy się w tegoroczne wydarzenia Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Na piknik NGO odbywający się 17 września na leszczyńskim lotnisku przygotowaliśmy stoisko prezentujące edukację ekologiczną. Można było zapoznać się z ofertą zajęć prowadzonych przez MPWiK, obejrzeć "życie w kropli wody" pod mikroskopem, obejrzeć przekrój filtra oraz próbki złoża filtracyjnego. Ponadto na dzieci czekały kolorowanki z Pompkiem oraz proste eksperymenty z wodą.

MPWiK chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi w ramach realizowanej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspieramy społeczność lokalną zarówno w wymiarze edukacyjnym, jak również rzeczowym i finansowym.

Ponadto w ramach AOL uczestniczyliśmy w konferencji dotyczącej picia wody kranowej w PWSZ w Lesznie. Podczas konferencji dr Łukasz Weber wygłosił wykład na temat: "Woda: od studni do kranu. Jak się pozyskuje, uzdatnia i dystrybuuje wodę. Aspekty zdrowotne wody kranowej". Ze strony naszej Spółki zostały zaprezentowane działania edukacyjne oraz nowe projekty, w tym akcja realizowana pod patronatem Wielkopolskiego Klastra Wodnego "Pijemy leszczyńską kranówkę"

 

a p j .