logo MPWiK

Aktualności

 

W sobotę w MPWiK gościły głównie rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych nie lada atrakcją były specjalistyczne sprzęty i pojazdy, a zwłaszcza koparka i Bestia.

Nie co dzień można w końcu zasiąść w kabinie takich wozów i posterować ich elementami ruchomymi. Na zwiedzajacych wrażenie robiły także mikroorganizmy, które podziwiali w dużym powiększeniu. "Wow, to się naprawdę rusza! Super!" - słychać było komentarze znad stanowisk z mikroskopami.  Dzieci z chęcią brały udział w rozwiazywaniu rebusów oraz w rysowaniu na wielkiej tablicy. Osoby zainteresowane pracą Laboratorium mogły zobaczyć, jak wygląda to miejsce "od kuchni" i zapoznać się z ofertą dla Klientów indywidualnych. Dyżurujących specjalistów zwiedzający pytali głównie o jakość wody w Lesznie. Byli ciekawi, co z jej twardością, jak jest ona uzdatniana oraz w jaki sposób i w jakich punktach jest badana zanim dotrze do Klienta. Zainteresowaniem cieszyło się także Muzeum Wodociągów urządzone w budynku zabytkowej oczyszczalni ścieków z zachowaną w świetnym stanie technicznym tarczą separacyjną.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w sobotniej imprezie Dni Otwartych. Pracownikom za zaangażowanie. Mediom za uznanie i zainteresowanie.

Więcej o Dniach Otwartych tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=eys9dd5gdw8

http://elka.pl/content/view/67232/80/

http://www.leszno24.pl/Drzwi_otwarte_w_MPWiK_(film),17720.html

a p j .