logo MPWiK

Aktualności

 

Przy leszczyńskiej Skateplazie stanął pierwszy w Lesznie zdrój uliczny. To konstrukcja ze stali nierdzewnej kryjąca w sobie źródełko wody. Po nacisnięciu kranu można uraczyć się świeżą i smaczną wodą! Inspiracją do zrealizowania tego pomysłu był wyjazd wakacyjny jednej z naszych koleżanek.

"Podczas wizyty w Wiedniu widziałam takie zdroje. Wielu ludzi z nich korzystało gasząc pragnienie w słoneczny dzień.

Pomyślałam, że taki zdrój mógłby być u nas."powiedziała Agnieszka Nowak, z-ca kierownika działu Komunikacji i Edukacji. Pomysł został przyjety entuzjastycznie i udało się go szybko zrealizować. "Największą trudnością był brak polskiego producenta takich instalacji. Jednak udało się nawiązać owocną współpracę z jedną z firm, która wykonała dla nas prototyp" opowiada A. Nowak.

W inauguracji działania Zdroju udział wzięli m.in. przedstawiciele MPWiK oraz wykonawca inwestycji, Z-ca Prezydenta Miasta Leszna Pan Jan Wojciechowski  oraz Prezes Leszczyńskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych Filip Wieczorek.

Teraz zdrój będzie służył głównie młodzieży pędzącej na deskach, rolkach, czy rowerach po Skateplazie, choć mamy nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców Zatorza oraz pozostałych leszczynian.

INSTRUKCJA KORZYSTANIA ZE ZDROJU

a p j .