logo MPWiK

Aktualności

 

Nasza Spółka wzięła udział w pierwszej edycji Boszkowo Fest. Można nas było znaleźć w strefie EKO pomiędzy stoiskami włoszakowickiego Nadleśnictwa i Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o.

Zainteresowanie sprawami przyrody i środowiska było bardzo duże. Odwiedzały nas zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla najmłodszych przygotowaliśmy tablicę do rysowania i konkursy na malowanie jeziora wraz z organizmami roślinnymi i zwierzęcymi, jakie w nich bytują. Dzieci wyławiały z jeziora liczne rośliny wodne i drobne skorupiaki. Następnie oglądały je pod lupą lub mikroskopem, próbując oznaczać rodzaj i gatunek znaleziska. Jak zawsze atrakcją wzbudzającą największe emocje były pokazy chemiczne zaproszonego przez nas Pana Mateusza Stockiego. Zarówno dzieci, jak i dorośli byli pod ogromnym wrażeniem zamrożonej róży, kolorowych wybuchów i fruwających balonów. Odwiedziło nas także wielu letników posiadających domki rekreacyjne w Boszkowie, którzy pytali o wodę z własnych studni. Wyjaśnialiśmy, co oznaczają poszczególne parametry określone dla wód pitnych. Aby pokazać zainteresowanym, jakie analizy można wykonać i co one mogą oznaczać przeprowadziliśmy proste badania przenośnym spektrofotometrem. Jednakże badania, na podstawie których można stwierdzić przydatność takiej wody do spożycia należy przeprowadzać w akredytowanym laboratorium.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że szczegółowych informacji dotyczących zlecenia wykonania badań udziela dział Laboratorium, nr tel. 65-529-83-39.

Jeśli natomiast mają Państwo pytania o edukację i zajęcia z mikroskopami prosimy kontaktować się z działem Komunikacji i Edukacji, nr tel. 65-529-83-12.

Pojawiały się również pytania o wykonawstwo przyłączy przez MPWiK Sp. z o.o., w tym przypadku nr tel. do działu Sieci to 65-529-83-70.

Wodociągi Leszczyńskie - MPWiK na Boszkowo Fest

a p j .