logo MPWiK

Aktualności

 

W prasie i na portalach informacyjnych w ostatnim czasie mnoży się od informacji dotyczących kranówki. Bardzo nas cieszy, że dziennikarze nie przechodzą obok tego tematu obojętnie.

Ich zdanie jest dla społeczeństwa wiarygodne i obiektywne. Docierają do rzetelenych informacji o prowadzonych w tym zakresie badaniach, które wyraźnie wskazują, że woda z kranu nie odbiega od źródlanej butelkowanej. Polecamy artykuł http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kto-odkreci-kurek/rqeck Znaleźć w nim można informację o ponad 10 testach wód butelkowych i polskiej kranówki. Próbki badano w berlińskim laboratorium. Wynik - kranówka nie różni się jakościowo od wody źródlanej w butelkach.

W artykule nie zgadzamy się jedynie z jednym - wodociągi nie milczą na ten temat. Chętnie i systematycznie podejmujemy dyskusję o kranówce i promujemy jej walory. W leszczyńskim MPWiK na oficjalnych spotkaniach podaje się w karafkach wodę z kranu, zaś klienci mogą uraczyć się wodą kranową z dystrybutora przy biurze obsługi klienta. Urządzenie jest podłączone do sieci wodociągowej. Klientom życzymy smacznego!

 

Wodociągi Leszczyńskie - Kranówka jest ok

a p j .