logo MPWiK

Aktualności

 

Z radością informujemy o sukcesie w konkursie ECO-MIASTO!

MPWiK Sp. z o.o. wspólnie z Miastem Leszno przygotowały zgłoszenie na konkurs ECO-MIASTO. Jury doceniło działania w obszarze gospodarki wodnej realizowane w mieście i przyznało w tej kategorii dla Leszna statuetkę ECO-MIASTO 2017!

ECO-MIASTO to projekt zorganizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, mający na celu popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Projekt został podsumowany podczas konferencji „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”, która odbyła się 8 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W konkursie nagrodzono miasta najbardziej zaangażowane środowiskowo. Rywalizacja była możliwa w 6 kategoriach: gospodarka wodna, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne, gospodarka odpadami, mobilność zrównoważona oraz zieleń a powietrze. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się aż 63 miasta. Niektóre z nich rywalizowały w kilku kategoriach, dlatego Jury rozpatrzyło w sumie 93 formularze konkursowe. W efekcie dokonanej oceny przyznano 12 tytułów laureata oraz 16 wyróżnień. W każdej z sześciu konkursowych kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców, a drugie poniżej tej liczby. W ten sposób w obszarze gospodarki wodnej doceniono Częstochowę i Leszno.

Wysoką ocenę Leszno zawdzięcza osiągnięciu przez nas zgodności z wymogami dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków, a także planowane inwestycje w zakresie rozwoju sieci kanalizacyjnej w mieście. Poza tym doceniono ciekawe działania MPWiK na rzecz edukacji mieszkańców w zakresie gospodarki wodnej, w tym kampanie: Pijemy leszczyńską kranówkę oraz Śmieć zatyka sieć. Cieszy nas ta nagroda. To dla Miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

 

Eco Miasto konferencja

a p j .