logo MPWiK

CSR

Edukacja ekologiczna

CSR
CSR
CSR

KOMUNIKAT - informacja dot. edukacji ekologicznej w czasie stanu zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2

 

Zapraszamy grupy zorganizowane do zapoznania się pracą najstarszej leszczyńskiej stacji uzdatniania wody, która została zmodernizowana
i posiada nowoczesną salkę edukacyjną.

 

Zaczynamy od zwiedzania "fabryki kranówki", idąc drogą wody od ujęcia, przez wszystkie etapy uzdatniania, aż do kranu. Na nowoczesnej salce edukacyjnej organizujemy warsztaty, których charakter zależy od wieku grupy, a nieraz również od... pogody :) Czas trwania zajęć na SUW w Zaborowie to ok. 60 - 90 min.

Podczas zajęć z grupami ze szkół podstawowych wykorzystujemy tablicę interaktywną, animację i model ukazujący złoże filtracyjne. Ponadto mamy puzzle, które nie tylko pozwalają nam powtórzyć wiadomości przekazane uczestnikom podczas wycieczki po stacji, ale także uczą pracy w zespole. Przy sprzyjającej pogodzie możemy zorganizować "na świeżym powietrzu" malowanie kredami wspomnień z wycieczki. Natomiast na salce dysponujemy kredkami, quizami i zagadkami. 

Dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz ze starszych klas szkół podstawowych organizujemy warsztaty z mikroskopami -  tu dysponujemy preparatami obrazującymi "życie w kropli wody", m.in. mikroorganizmy wskaźnikowe w ocenie czystości wód. Podczas zajęć wykorzystujemy tablicę interaktywną, prezentację multimedialną, mikroskopy i kamery USB do mikroskopów.

Zajęcia są bezpłatne. Dojazd grupy we własnym zakresie.

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin zwiedzania

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Klauzula informacyjna

 

Dział Edukacji i Obsługi Zarządu

65 529 83 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wodociągi Leszczyńskie - Warsztaty na Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie

a p j .